O projekte FIT MENU

V dnešnej uponáhľanej dobe nemáme veľa času myslieť na správnu stravu. Máme tendencie riadiť sa reklamou a aktuálnymi trendmi, ktoré sa práve vo výžive často menia.

img

Ide o neustály kolotoč pokusov a omylov, dodržiavanie rôznych diét, ktorých výsledkom je tzv. jo-jo efekt. Ten vzniká po tom, čo prestaneme dodržovať prísnu diétu a vraciame sa k pôvodnej strave. Opäť prichádza k nárastu hmotnosti a veľa krát bohužiaľ v podobe tuku namiesto pôvodnej svaloviny.

Ale čo s tým? Nie je lepšie vytvoriť si pravidelný rytmus v jedle, na ktorý si zvykneme a ktorý sa stane samozrejmosťou? Odborníci na výživu – nutriční terapeuti nás môžu navigovať, aké potraviny uprednostňovať, akú zvoliť technologickú úpravu, akým spôsobom skombinovať denný jedálniček tak, aby bol vyvážený, zdravý, pomáhal nám udržať optimálnu hmotnosť a zdravie a aby sme sa po ňom cítili FIT.

To bol dôvod prečo sme sa spojili s nutričným terapeutom a pripravili sme pre našich zákazníkov projekt FIT Menu.

CIEĽ PROJEKTU

Cieľom projektu FIT Menu je dať našim zákazníkom možnosť zdravo sa stravovať i počas pracovnej doby a sprostredkovať všetkým, ktorí majú záujem, ďalšie odborné informácie a ponúknuť Vám tak maximálnu podporu v snahe o zdravú životosprávu. V spolupráci s nutričnou terapeutkou Luciou Ružičkovou sme pripravili rôzne podporné aktivity (podrobné prepočty výživových hodnôt FIT menu, možnosti rôznych kombinácií z aktuálneho jedálneho lístka, ďalšie odporúčania doplnkových jedál ...). Naučíme Vás ako výborne chutia i menej obvyklé kombinácie jedál, ako môže byť strava zdravá a pritom ešte chutná.

V rámci projektu máte možnosť bezplatne sa odmerať profesionálnym analyzátorom skladby ľudského tela. 

S MÄSOM ALEBO BEZ?

V našom koncepte je FIT Menu bezmäsité. Hlavným dôvodom je, že sme ním nahradili bezmäsité menu, ktoré bolo pomerne obľúbené a malo svojich stálych priaznivcov. Nakoľko sme nechceli týmto zákazníkom zobrať ich alternatívu, rozhodli sme sa ponechať v novom koncepte FIT menu bez mäsa. Tým nechceme tvrdiť ani inak naznačiť, že zdravá strava znamená vylúčiť zo svojho jedálnička mäso. Práve naopak. Mäso obsahuje veľmi dôležité bielkoviny a preto určite má svoje miesto i v zdravom jedálničku. Takmer vždy si môžete vybrať v našej dennej ponuke mäsovú alternatívu a skombinovať určitý druh mäsa so zeleninou, prípadne celozrnným pečivom. Naučíme Vás ako na to.

Zdravá strava

čítať viac

Odborný garant FIT MENU

čítať viac

Orientačný výpočet energetického príjmu

čítať viac